День Гімну

10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави - Державного гімну України. Він об'єднує українців. Коли звучить Гімн, ми всі єдині!Вітаємо українців із Днем Державного Гімну, нехай головна пісня лунає в усіх куточках держави.

Тарас Шевченко

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка - духовного батька українства, славетного Кобзаря, чиї слова і зараз звучать надзвичайно пророчо.

У цей особливий день ми хочемо поділитися вражаючими досягненнями наших вихованців! З великим захопленням діти вивчали життєвий шлях Тараса Шевченка. Разом з педагогами наші вихованці занурилися у його біографію та познайомилися з вражаючими досягненнями з таким ентузіазмом, який вразив кожного вихователя.

Діти декламували вірші та представили свої художні роботи за творами видатного українського поета-митця, які були намальовані разом з батьками. Дуже приємно зазначити, що такий захід відбувся при безпосередній участі та підтримці батьків. Учітеся, шануйте батьків, живіть дружно – учив Тарас Григорович Шевченко. І це сьогодні головне наше завдання.

Відкрили для наших дітей вікно до світу фантазії та емоційного розмаїття! Сьогодні Благодійний фонд "Посмішка ЮА" провів захоплююче заняття для дітей нашого дошкільного закладу на тему «Повітряна куля»! 

На цьому заході ми звернулися до найлегших та найвільніших об'єктів у всесвіті – повітряних куль! Це було не лише заняття, спрямоване на зняття психоемоційної напруги та стабілізації настрою, але й незабутня подорож у світ фантазії та веселощів.

Наші діти не тільки насолоджувалися роботою з повітряними кульками, а й вчилися виражати свої емоції через рух та гру. Впевнені, що ця зустріч принесла незабутні враження та позитивні емоції всім учасникам.

Особлива подяка нашим фасилітаторам – Лілії та Ользі! Без вашої теплої підтримки та професійного підходу цей захід не був би таким яскравим та цікавим! Дякуємо вам за вашу працю та внесок у життя наших дітей! 

Нехай кожен день буде наповнений радістю та позитивом, а кожне заняття – відкриттям нових можливостей! 

Леся Українка

Вітаємо всіх зі святом – Днем народження української поетеси Лесі Українки!

У цей особливий день ми хочемо поділитися вражаючими досягненнями наших вихованців! З великим захопленням діти вивчали життєвий шлях Лесі Українки. Разом з педагогами наші вихованці занурилися у її біографію та познайомилися з вражаючими досягненнями з таким ентузіазмом, який вразив кожного вихователя. 

Але це ще не все! Наші талановиті малята не тільки вивчали вірші за допомогою мнемотаблиць, але також створили неймовірні малюнки, надихнувшись творами "Три метелики" та "Вишеньки" Лесі Українки. Їхні творчість та уява зачарували нас усіх і наповнили наше серце гордістю за кожного маленького художника.

Нехай цей день буде сповнений радістю і натхненням, а творчість Лесі Українки надалі служить великим прикладом для наших діток. Любіть українське, вивчайте красу мови, та нехай дитячі мрії ніколи не знають меж! 

День рідної мови

Сьогодні відзначаємо День рідної мови — свято, яке об'єднує нас усіх навколо найкращої мови світу — української!

Ми можемо пишатися своєю мовою, її багатством та красою. Наша мова — це ключ до серця нашої культури, традицій та історії. Вона втілює в собі нашу національну ідентичність, яка наповнена гордістю та невичерпною любов'ю до Батьківщини.

Нехай кожен з нас сьогодні відділить хвилину для згадки про те, як важлива для нас українська мова. Розповідайте свої історії, поділіться улюбленими виразами або словами, які вам особливо близькі. Давайте разом підтримувати нашу рідну мову!

Пам'ятаймо: мова — це не лише слова, але й емоції, почуття та спільна історія. Зберігаємо та підтримуємо українську мову разом!

Ділимося з вами неймовірними відео, над якими працювали наші вихованці та їхні батьки!

Впровадження музейної педагогіки

Впровадження в освітній процес козацької педагогіки одне з основних напрямів роботи ЗДО №226 «Дивограй». З метою пошуків ефективних шляхів її впровадження було проведено педагогічну раду, під час якої педагоги ділилися досвідом роботи, своїми наробками та шукали спільні шляхи формування національної самосвідомості дошкільників на засадах козацької педагогіки.

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Ще тоді,в 2013 році, українці відчули, якою силою може бути воля народу, зібрана в кулак, яка мужність розбуджена у звичайних людях. Ще тоді показали світові, як можна любити свою країну.
Заряджені Гідністю і жагою Свободи. 
Вистояли тоді – переможемо і зараз.
Слава Україні! 

Тиждень безпеки дорожнього руху

В ЗДО №226 «Дивограй» з 13.11. по 19.11.2023 року було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху. Метою заходу було прищепити розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, виховання бережливого ставлення до свого життя. Діти мали можливість якомога більше дізнатись про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них. Під час онлайн занять, розглядання ілюстрацій, читання художніх творів дітям надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор з м’ячом, катання на роликах, велосипеді поблизу дороги.

30 жовтня педагоги 226 закладу дошкільної освіти "Дивограй" долучилися до майстер-класу з плетіння патріотичних браслетів-оберегів для воїнів ЗСУ. 
Віримо в перемогу! Слава Україні!

З метою розвитку національно-патріотичного виховання на засадах козацьких традицій, формування здорового способу життя  між закладом  дошкільної освіти (ясла -садок) комбінованого типу 226 "Дивограй" запорізької міської ради  та "Міжнародною Академією здоров'я та успіху"Спас" і "Всеукраїнською федерацією "Спас "   укладено меморандуми про  співпрацю та партнерство.

Правила безпеки на залізниці

ОГОЛОШЕННЯ!

01.10.2023 року з 09.00 – 09.01 відбудеться хвилина мовчання з метою вшанування українців, які загинули, захищаючи нашу державу.

1 жовтня ми вітаємо тих героїв, які ціною власного життя боронять Україну, бережуть спокій і дарують надію на наше вільне і щасливе майбутнє. Від щирого серця, з любов’ю і великою пошаною дякуємо кожному і кожній, хто мужньо захищає нашу державу!

Сучасний заклад дошкільної освіти  починається з його зовнішнього вигляду, який приваблює  дітей та батьків! Щиро дякуємо учасникам проєкту "Стіни культури" особисто Ніколь та Мішель Фельдман а також Денису  за чудовий  подарунок до Дня Дошкілля, за креативний новий вигляд садочку,  який із задоволенням будуть відвідувати наші вихованці ! Змінюємося на краще!

Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн-платформ

29 серпня - День пам'яті Захисників України.

Цей не єдиний день коли ми згадаємо тих, хто віддав своє життя за незалежність, територіальну цілісність та безпеку України під час збройних конфліктів та інших діянь військово-політичного характеру.

Серед цих захисників - воїни Збройних Сил України, прихильники добровольчих батальйонів, лікарі, журналісти, добровольці та всі ті, хто доклав зусиль для забезпечення безпеки та захисту країни.  

День пам'яті Захисників України є символічним відзначенням доблесті, жертовності та героїзму тих, хто вступив у важкий шлях захисту своєї Батьківщини.

Нехай їхня жертовність та відвага завжди залишаються у пам'яті нації.

 

Щиро вітаємо Суліз Валерію з перемогою у 1 Всеукраїнському конкурсі дитячо - юнацької творчості до Всесвітнього дня охорони довкілля "Магія природи"

Бажаємо натхнення та творчості у майбутніх починаннях!

 

 

 

Підтримаємо Валерію у боротьбі за приз "Глядацьких симпатій". Проголосувати можна за посиланням  https://alaba.op.ua/konkursni-roboty/i-vseukrayinskiy-konkurs-dityacho-yunackoyi-tvorchosti-do-vsesvitnogo-dnya-ohoroni-dovkillya-magiya-prirodi

День Української державності

Пам'ятка

Правила поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами

УВАГА! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв, які замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, або розміщені у звичайних портфелях, сумках, банках, пакунках і залишені у багатолюдних місцях.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає значної уваги і обережності.

ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВЯ ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

 наближатися до виявленого предмета;

 пересувати його або брати в руки;

·розряджати, кидати, ударяти по ньому;

·розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

·приносити предмет додому, у навчальне приміщення, інші багатолюдні місця.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

·негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), міліцію (тел.102);

·не підходьте то предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;

·припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

·не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

·дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

-112 — Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги

(диспетчер викличе бригаду потрібної служби)

- 101 — Пожежно-рятувальна служба

- 102 — Поліція

- 103 — Швидка медична допомога

- 104 — Аварійна служба газової мережі

- 0 800 501 482 — телефон довіри СБУ.

Будьте пильними! Бережіть себе!

Алгоритм під час повітряної тривоги

Протидія шахрайству

День Конституції України

28 червня - День Конституції України.

Цей день особливий, адже символізує нашу спільну волю до свободи, правосуддя та рівноправ'я. Нехай Конституція залишається неушкодженою скринькою, що втілює наші мрії та береже цінність і народну мудрість. Слава Україні! 

За активну участь у Move Week та популяризацію рухової активності серед дітей та молоді заклад дошкільної освіти №226 "Дивограй" отримав сертифікати

Із величезною гордістю і радістю вітаємо педагога Вішневу Яніну та її вихованців  Ульяненко Аню та Яну з перемогою у конкурсі STEM-експерименту! Бажаємо успіхів у всіх ваших майбутніх починаннях. Нехай не згасає ваш пізнавальний інтерес і веде вас до нових вершин та перемог!

Щиро вітаємо креативних педагогів ЗДО №226 "Дивограй" Ольгу Коваленко, Наталію Говіну та їх вихованців Гордієвич Христина, Кулакову Марію з перемогою у міському відкритому   конкурсі дитячої творчості "Дитинство-цікава пора! 2023" де посіли І місце.

Творчі та талановиті діти ЗДО №226 "Дивограй" групи 3 "Краплинка" Гордієвич Христина, Звєгінцева Діана, Сороколіт Назар під керівництвом вихователя Коваленко О. А. приймали участь у всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Мандри у світі казок" та зайняли перше місце за пластилінову казку "Ріпка"

Психологічна підтримка

Важливість психологічного супроводу вихованців, батьків та педагогів нині важко переоцінити. Для того, щоб бути в курсі ефективних технік та методик, 08.06.2023 в ЗДО N226 "Дивограй" консультантом КУ "ЦПРПП" ЗМР Наталією Атюшевою та тренерками-психологинями Лілією Соляник та Антоніною Іскра було проведено тренінг "Психологічна підтримка дітей дошкільного віку в умовах війни" (партнери:  ГО «Асоціація освітніх ініціатив» та Kulczyk Fondation (Польща). Під час заходу учасники отримали техніки психологічної підтримки, методики, інструменти для роботи з батьками та дітьми дошкільного віку щодо формування психологічної резел'єнтності в умовах війни та невизначеності. Педагоги та психологи отримали незабутні емоції та враження від зустрічі, а також поповнили свої професійні скарбнички безцінним досвідом. Упевнені, що отримані навички стануть у нагоді в професійній діяльності.

Міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти - 2023"

Вітаємо талановитий колектив переможців закладу дошкільної освіти N226 "Дивограй" з нагородами за презентацію перспективного досвіду на Чотирнадцятій міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти - 2023"!

Заклад отримав нагороди:

срібну медаль у номінації "Виховання національної еліти - запорука майбутнього розвитку українського суспільства";

 диплом департаменту освіти і науки Запорізької міської ради;

 почесну грамоту виконавчого комітету Запорізької міської ради.

Висловлюємо особливу подяку Тетяні Шкарупі та Ользі Коваленко за особистий креативний внесок в написанні творчої роботи "Формування соціально-громадянської компетентності дошкільника шляхом створення сучасного музейного простору". Щиро вдячні консультантам КУ "ЦПРПП" ЗМР за професійний супровід та партнерську взаємодію.

Бажаємо колективу натхнення на досягнення нових творчих здобутків.

Працюємо всі заради перемоги!

MOVE Week

Заклад дошкільної освіти №226 "Дивограй" продовжує приймати участь у фізкультурно-оздоровчого заходу #MOVEWeek 2023. Активний спосіб життя має велику важливість для дітей, оскільки зміцнює їхнє здоров'я, сприяє фізичному розвитку та загальному благополуччю. Завдяки фізичній активності зміцнюються м'язи і кістки, покращується робота серцево-судинної системи та збільшується опірність організму. Такі яскраві, цікаві, захоплюючі вправи сприяють покращенню когнітивних функцій, розвитку уваги, пам'яті. Фізична активність допомагає дітям впоратися зі стресом, розслабитися та поліпшити настрій. Зміцнюємо здоров'я та підвищуємо фізичну активність нашої нації разом з @AkademiaKrokietaiLamy

MOVE Week

MOVE Week – це щорічна глобальна подія, яка демонструє переваги

активного способу життя та регулярних занять спортом і фізичною активністю. Протягом тижня по всій Європі відбуватимуться спортивні заходи, головною метою яких є популяризація різних форм руху та здорового способу життя. ЗДО "Дивограй" активно долучається до цієї важливої події

День Героїв

Щиро вітаємо з Днем Героїв!

Сьогодні ми вшановуємо тих, хто своїм мужнім вчинком, самопожертвою та відданістю вітчизні стали справжніми героями. Цей день є символом пам'яті про воїнів, які віддали своє життя заради незалежності, свободи та майбутнього України.

Днем Героїв ми віддаємо належну шану тим, хто боровся та продовжує невпинно боротись за нашу державу на полі бою, які кожного дня виявляють мужність та героїзм. Їхні подвиги вкорінюються в нашу пам'ять і стають джерелом натхнення для нас.

Нехай День Героїв зміцнює нашу єдність, віру у силу України та незламний дух. Слава героям, які поклали своє життя на вівтар боротьби за свободу!

Міжнародний день музеїв

18 травня - міжнародний день музеїв.

Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Вони є незрівнянними місцями відкриттів, навчають нас про наше минуле та відкривають наш розум для нових ідей, діляться досвідом поколінь.  Це ті заклади, в яких зупиняється час та пахне історією різних подій. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. Завдяки своїм колекціям і програмам музеї створюють соціальну мережу, важливу для формування та розвитку свідомого та активного громадянського суспільства. 

 ЗДО №226 "Дивограй" активно співпрацює із Запорізьким краєзнавчим музеєм та застосовує отриманий досвід під час занять для вихованців.

Із святом всіх музейників. 

День вишиванки

Українська вишиванка є одним із яскравих символів української культури. До того, ж одягаючи вишиту сорочку, демонструємо не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуємо свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Сьогодні мільйони українців по всьому світу вберуться у вишиванки, тому що  це не просто одяг, це щось набагато більше! Це те, що стирає всі межі і об'єднує нас, українців, по всьому світу. Нехай вишиванка надихає нас на нові досягнення для нашої країни! У цей день вже традиційно проходять цікаві конкурси , флешмоби, виставки,  «Найкраще фото» у вишиванці та інші.   Діти групи "Краплинка" ЗДО №226 «Дивограй» вітають всіх зі святом  та надсилають світлини своїх вишиванок.

STEM марафон

Вітаємо наших вихованців "STEMіки", учасників віртуального STEM-дослідження «Живлення рослин» з перемогою Ульяненко Аню, Ульяненко Яну та вихователя Вішневу Я.В. за якісну підготовку та цікаве заняття.

День Європи

Цьогоріч Україна вперше за двадцять років долучиться до заходів з нагоди Дня Європи — свята, яке традиційно 9 травня відзначається в Європейському Союзі та інших країнах на знак миру та єдності на континенті.

Відзначення Дня Європи в Україні – важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до цінностей Європи.

Толока Festival

Колектив ЗДО N 226 "Дивограй" продовжує брати участь в проєкті Толока Festival. Працівники закладу сьогодні завзято працювали на території дитячого садка. Ми впевнені, що саме в суспільно- корисних справах проявляється любов до Батьківщини та рідного міста.

Заклади дошкільної освіти переживають нелегкі у фінансовому плані часи. Але на кожну проблему знаходиться рішення. Депутатська матеріальна допомога - важлива складова подальшої розбудови закладу сьогодні.

Щиро дякуємо депутату Запорізької міської ради Бурчаку Ігорю Васильовичу за його внесок у розвиток ЗДО N226 "Дивограй". Адже як показує життя, тільки у плідній співпраці можна досягти великих успіхів.

Всесвітній день Охорона праці

Безпечне робоче місце є одним із стовпів якісної та продуктивної праці. 

28 квітня датується День охорони праці, який проголосила Міжнародна організація праці як нагадування про безпечні та здорові умови праці.

ЗДО N 226 "Дивограй" сумлінно дотримується міжнародного та українського законодавства та дбає про безпеку своїх працівників навіть у такий небезпечний час.

Всі співробітники колективу закладу дошкільної освіти працюють у безпечних та комфортних умовах та готові допомагати покращувати їх задля загального добробуту.

Толока Festival

Дбати про чистоту довкілля у рідному місті - невід'ємний обов'язок кожного його мешканця. Задля цього у Запоріжжі стартував Толока Festival, який розпочався 24 квітня і буде тривати цілий місяць - до 24 травня Колектив ЗДО №226 "Дивограй" також приєднується до цього надзвичайно важливого заходу. Саме тому в рамках Толока Festival працівники закладу облагороджують територію садка. Ми впевнені, що любов до планети, до України та до Запоріжжя має проявлятися в першу чергу в суспільно корисних справах. І заходи на зразок Толока Festival сприятимуть цьому.

День землі

День Землі - це чудова нагода пригадати про нашу планету та піклування про неї. Збереження довкілля - це важлива справа для кожного з нас, адже ми всі живемо на одній Землі і маємо спільну відповідальність за її благополуччя. Цей тиждень був присвячений екології, діти старших груп на заняттях дізнавались, як вони можуть допомагати зберігати навколишнє середовище, зменшувати кількість відходів, економно використовувати ресурси, слухали екологічні казки, малювали та створювали яскраві аплікації. Кожен з нас може зробити свій внесок у збереження навколишнього середовища. Нехай ваші дії будуть прикладом для інших, а ваші зусилля стануть кроком до збереження нашої планети для майбутніх поколінь. Вітаємо з Днем Землі!

10 березня — День Державного Гімну України

"Шевченківські читання"

9 березня з нагоди вшанування дня народження Тараса Шевченка, виховання любові та пошани до творчої спадщини поета, були проведені інформаційно - просвітницькі, мистецькі та виховні заходи. Заняття в цей день були присвячені життєдіяльності та мистецькій творчості Великого Кобзаря. На "Шевченкових читаннях" діти читали вірші великого поета. На мистецькому заході "Малюємо за творами" - створювали і презентували малюнки за творами Великого Кобзаря. Слухали пісні на слова поета.

Минають роки стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, виконуємо його заповіти, які посилав він синам своїм.

Міні-музей «Українське подвір’я»

Сьогодні міні-музеї – невід'ємна, а в рамках морально-патріотичного виховання в нашому закладі, необхідна частина розвивального середовища. Це особливий, соціально організований простір ЗДО, сприяє розширенню кругозору дитини, і дорослого. Вихователем Коваленко О.А. проведено майстер-клас для педагогів «Організаційно-практична робота в міні-музеї «Українське подвір’я» з дітьми дошкільного віку шляхом ігрової діяльності». Захід сприяв розширенню та закріпленню знань та навичок педагогів щодо ігрових форм роботи з дітьми з основних напрямів патріотичного виховання та музейного сприйняття.

"Котик у светрі"

Одним із суттєвих показників морального здоров'я нації завжди було ставлення людей до тварин. Саме тому одним із важливих завдань педагогіки сьогодні є здійснення  просвітницько - виховної діяльності щодо формування у дітей гуманного ставлення до природи і, зокрема до тварин. Найближчими до дітей тваринами в усі часи були собаки і коти. Саме вони найчастіше стають домашніми улюбленцями в українських родинах. Приблизно 80% жителів планети тримають домашніх тварин. Для них відкривають парки, де можна вигулювати своїх улюбленців, дизайнери шиють колекції одягу. Наші діти теж не залишилися осторонь і попрацювати дизайнерами одягу для домашніх тварин. "Котик у светрі" - так називалась робота. Діти дуже старались, бо робота була дуже кропітлива - треба було так намотати ниточки, щоб светр вийшов щільним, щоб котик не замерз. І ось - чудовий результат!

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом.

Цього дня ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя відстояли майбутнє нашої держави. Світла памʼять усім, хто віддав своє життя за Україну й українців! Вічна шана Героям Небесної Сотні!

День Єднання

15 лютого - Стрітення

Хай Стрітення свічка світло вам дарує! Від біди і лиха увесь рік рятує! Захистіть від грому і лихого ока, бо у світлі свічки - благодать висока! Хай Господнє світло шлях Вам осяває, а Стрітенська свічка Вас оберігає!

Флешмоб стрітенської свічки

Колектив ЗДО №226 «Дивограй» спрямовує свою роботу на  формування духовності та патріотичних почуттів дошкільників через використання культурної спадщини рідного народу. Відзначаючи Стрітення Господнє, наш колектив запустив віртуальний флещмоб «Свічка добра». Стрітенська свічка, як і вода, зберігається в кожній родині, бо має надзвичайну здатність допомагати у найважчі періоди життя. Ось і наш «Дивограй» передає свічку добра та любові. Хай у ваших сім’ях  панує щастя,  мир та добро.

Міжнародний день книгодарування

14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Вихованці ЗДО №226 «Дивограй», навчаються добра, дружби, взаємодопомоги, любові до ближнього, почуття співпереживання та багато того, що допомагає дитині стати особистістю.

Руханка "Український гопачок"

22 січня - День Соборності України. Цей день завжди був одним із найважливіших для нашої держави, а зараз і поготів. І цьогоріч воно проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».

День української хустки

7 грудня - день української хустки. Хустка - це краса українського народу,  це жіночій оберіг та родинна святиня. Саме українська хустка об'єднує жіночі покоління і передається, як родинна цінність від матері до доньки, від доньки до онуки. Цього дня наші  красуні-дівчатка, мами та педагоги нашого закладу приєднуються до цього свята, та дарують вам красу української хустки. Нехай вона завжди веселить  дівчаток та дарує затишок родинному колу.

День волонтерів

Пам'ятки енергозбереження

На гостини до українського гарбуза

Гарбуз – це джерело вітамінів, мінералів і мікроелементів, корисних нашому організму. Він же – головний герой містичного свята Хелловін, яке так стрімко увірвалося в цьому столітті у наше життя. Та Хелловін – не українське свято. Воно походить від стародавнього язичницького свята Самайна, яке відзначалося в останній день жовтня.  Для популяризації саме українських звичаїв і традицій, у селах організували яскраве свято «День Гарбуза». Тому ми вирішили підтримати  українське гарбузятко і запропонувати батькам флешмоб «Гарбузятко проти Хелловіна!» у межах групи «Краплинка». Де діти разом з дорослими на протязі тижня надсилали вихователям гарбузову ідею: Читання книжок, віршів, приказок, жартівливих віршів, готування страв, виготовлння поробок, малюнків, ліплення, аплікацій, фотосесія з паном Гарбузом тощо. Прийняли участь як діти так і вихователі. Ми дуже всім вдячні за підтримку у тяжкий для України час.

День українського козацтва

Сьогодні, 14-го жовтня, Україна відзначає три славетних свята – День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
  Від усього серця малюки групи №3 «Краплинка» та вихователі вітаємо з цими знаменними святами усіх вояків України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров!       Нам є зараз кого по-справжньому вітати в цей день і дякувати за захист нашої рідної землі. Тож низько вклоняємося усім, хто взяв у руки зброю і встав на захист України, хто охороняє наші рубежі і береже спокій та мир в тилу. 
Всі емоції та побажання кожна дитина висловила у своїй роботі.
ВІТАЄМО І ЧЕКАЄМО НА ВАС!!!

Зі святом, рідне місто!

14 жовтня - особливий день для Запоріжжя. Це й День міста, й День визволення від нацистських загарбників, й День захисника України, й День козацтва, й Покрова Пресвятої  Богородиці. Наше місто - це великий індустріальний центр, який був заснований ще в 1770 році.  У місті знаходиться найбільш довгий

 

 проспект у світі - проспект Соборний, довжиною 10800 метрів. Дніпровська ГЕС являє собою греблю 50 метрів заввишки. Острів Хортиця , що є найбільшим островом Дніпра - теж знаходиться у Запоріжжі. Але найбільше наше багатство - це люди. Які, незважаючи на труднощі, які випали на долю, в цей нелегкий час, залишаються незламними, сильними і згуртованими. Ви - справжні герої. Ми вами пишаємося і бажаємо вам щасливого життя під мирним небом! Зі святом, рідне місто!

Мир на землі — це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.

«Ми  хочемо Миру»

У кожному дитячому сердечку групи «Краплинка» живе мрія про МИР. Бо лише коли є мир можна здійснити всі бажання. І тільки зараз ми до кінця зрозуміли, яким важливим для нас мирне небо.

 

З ДНЕМ МИРУ!

1 вересня

Початок осені.

1 вересня.

Радісний осінній день, наповнений посмішками і квітами, свято для всіх дітей.

Яким веселим, радісним, яскравим воно було  в дитячому садочку! До нього готувались не тільки школярі, а й наші малюки, батьки, вихователі. Зранку лунала музика, співи, запальні таночки. Згадаємо, якими щасливими були наші діти! Зустріч з друзями, вихователями, своєю групою. Починався новий навчальний рік.

Цьогоріч не всі переступлять

поріг школи, дитсадка. Хтось почне навчання за кордоном, хтось онлайн. Побажаємо нашим діткам легкості в навчанні, дружної атмосфери, цікавих подій, вірних друзів.

Вітаємо наших колег з Днем Знань, з новим навчальним роком!

Успіхів, удачі здоров'я, терпіння. І головне - мирного неба, скорійшої ПЕРЕМОГИ!

 

Україна понад усе! 

День незалежності

 

У світі є лише одна країна, де дихається легко і вільно, сонечко світить яскравіше і розкішно цвіте бузок. Це земля Твоїх батьків, край Твого дитинства, де завжди відчуваєш себе вдома, – Твоя Батьківщина! Твоя Україна!

Віремо в нашу перемогу, нехай небо над нашою країною завжди буде чистим. З Днем незалежності, Україно!

Живи, Україно! Живи для краси,

Для сили, для правди, для волі!

 

В лузі дощик із квіток,

Кольоровий сплів вінок.

У долину, аж до річки,

Простяглись  барвисті стрічки…

Веселка! Хто із нас не зачаровувався дивовижним, загадковим виглядом цього природнього явища. Споглядаючи це диво природи ми застигаємо в німому захопленні.

 

Малювання разом із дітьми – веселе заняття для батьків і корисне для дітей. Завдання дорослого, не просто пояснити дитині, як зробити малюнок, а й паралельно пояснити дитині, що ж собою являє це природне явище. Батьки допомагають дитині перетворити малюнок на справжню картину – просто домалювати хмари, небо, сонце та землю. Тут корисно дати дитині свободу – нехай використовує власну фантазію.

Ігри з водою

«Що ти знаєш про воду?»

Немає нічого дивніше і різноманітніше, ніж навколишній світ. Діти день за днем досліджують його по-своєму. Головне завдання батьків, так спрямувати дитячий потяг до пізнання, щоб дитина вважала, що до цього висновку вона прийшла сама після проведення деяких дослідів.

Діти групи №3 «Краплинка» стали не просто глядачами, а й учасниками дослідів. Ігор з «соком життя на Землі» - водою.

Досліди з водою і сіллю розкажуть дитині про розчинність (нерозчинність) різних речовин у воді. Вони дають знання про властивості води – чиста, прозора, брудна, каламутна. Холодна, тепла тощо.

А грати з дитиною завжди дуже цікаво. Малюки залюбки проводять нескладні експерименти, а дорослі згадують своє дитинство і те, як вони це робили.

 

Досліди з водою для дітей – це відмінний варіант для проведення дозвілля.

ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ

Пізнавальне відео для дітей старшого дошкільного віку "Подорож до підводного світу". Основна мета: познайомити дітей із місцем середовища рибок та їх назвами. Вчити дітей бути уважними, викликати у дітей цікавість і любов до підводного світу.

Матеріали для педагогів та батьків щодо психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку

1. Як заспокоїти дітей під час війни https://mon.gov.ua/ua/news/monzapuskaye-informacijnu-kampaniyu-pro-te-yak-zaspokoyiti-ditej-pid-chas-vijni.

2. Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті https://www.youtube.com/watch?v=VpJXr3UXCvo.

3. Як говорити з дитиною, якщо батько чи мати захищає країну HTTPS://MON.GOV.UA/UA/PSIHOLOGICHNA-TURBOTA-VID-SVITLANI-ROJZ/YAKSHOBATKO-CHI-MATI-ZAHISHAYE-KRAYINU.

4. Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною https://www.youtube.com/watch?v=8ml9RPFun7s.

5. Фізична безпека дітей під час війни. Сайт «Освітній омбудсмен України» https://eo.gov.ua/fizychna-bezpeka-ditey-pid-chas-viyny-pravylapovedinky-v-evakuatsii-na-okupovanykh-terytoriiakh-i-v-zoni-boyovykhdiy/2022/03/19/.

6. Як підтримати дитину, якщо ви опинились у зоні активних бойових дій https://www.unicef.org/ukraine/stories/safety-backpacks-and-ways-to-reducestress.

7. Поради, як підтримати дитину в дорозі від ЮНІСЕФ https://www.unicef.org/ukraine/stories/how-to-support-a-child-on-the-road.

8. Рекомендації для населення під час воєнного стану https://phc.org.ua/news/rekomendacii-dlya-naselennya-pid-chas-voennogo-stanu.

9. Як поводитися на блокпостах з перекладом на жестову мову https://www.youtube.com/watch?v=-YPGsjyjqQI.

10. Ресурси позитивного батьківства від ЮНІСЕФ «П’ять мов у спілкуванні з дитиною» https://www.unicef.org/ukraine/documents/five-lovelanguages-in-communication-with-child.

11. Підтримка батьків та дітей під час війни https://www.unicef.org/ukraine/parents-children-support-during-military-actions.

12. Психологічна допомога для дітей Психологічна турбота від Світлани Ройз - YouTube.

13. Як надавати першу психологічну допомогу https://moz.gov.ua/article/news/rekomendacii-z-psihologichnoi-dopomogi.

14. Як підтримати дітей у часи невизначеності та стресу. Поради від ЮНІСЕФ https://www.unicef.org/ukraine/stories/7-tips-for-parents.

15. Як допомагати дітям у замкненому просторі http://www.barabooka.com.ua/yak-dopomagati-dityam-u-zamknenomu-prostori/.

16. Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги сім’ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту https://dszn-zoda.gov.ua/node/495.

17. Для тих, хто приймає емігрантів і переселенців, для допомоги в адаптації

https://www.youtube.com/watch?v=UXnS_T5JD5s&list=PLFVSJgZgf7h8rXg9TTyevxZkdfxAQXodS&index=8.

18. «Розкажи мені». Безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. https://tellme.com.ua/

19. Як говорити про війну та повітряну тривогу з дітьми: поради чернівецької психологині. https://shpalta.media/2022/03/02/yak-govoriti-provijnu-ta-povitryanu-trivogu-z-ditmi-poradi-cherniveckoi-psixologini/

20. Як швидко заснути, коли ви тривожні і вам важко розслабитися https://phc.org.ua/news/yak-shvidko-zasnuti-koli-vi-trivozhni-i-vam-vazhkorozslabitisya.

21. Як перевірити правдивість джерела інформації https://www.pedrada.com.ua/article/3025-yak-perevriti-pravdivst-djerela-nformats.

22. Перелік матеріалів для дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту». HTTPS://MON.GOV.UA/UA/OSVITA/DOSHKILNA-OSVITA/SUCHASNEDOSHKILLYA-PID-KRILAMI-ZAHISTU/PEDAGOGAM-ZAKLADIV-DOSHKILNOYI-OSVITI

23. Платформа розвитку дошкільнят “НУМО” Навички для дошкільнят. https://numo.mon.gov.ua/.

24. Онлайн-садок НУМО – спільний проєкт ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України. Розвивальні відеозаняття для дітей 3-6 років https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ231j4oXT7GY_u4kkhrKIpVJLyS2WLg

 

25. Онлайн-медіаресурс, присвячений освіті та вихованню дітей в Україні https://osvitoria.media

Перелік сайтів, матеріали яких будуть корисними для вихователів, батьків, дітей і для інших учасників освітнього процесу

26. Вебінар «Як підвищити ефективність дистанційної роботи». https://www.youtube.com/watch?v=MbFvVyacZOE

27. Моя країна – Україна: хрестоматія для дошкільнят з національнопатріотичного виховання / автори і укладачі – Н. Гавриш, О. Косенчук. – Харків: Ранок, 2022. – 96 с.

28. Збірка абеток, казок, приказок, цікавинок, дитячих ігор тощо http://abetka.ukrlife.org/

29. Серія з 10 онлайн зустрічей, які розроблені командою The LEGO Foundation. https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillyapid-krilami-zahistu/pedagogam-zakladiv-doshkilnoyi-osviti/lego-igrovi-onlajnvzayemodiyi-dlya-doshkilnyat

30. Онлайн платформа для розвитку дітей (інтерактивні вправи, цікаві завдання) https://learning.ua/#google_vignette

31. Платформа «Розвиток дитини». Практичні завдання для всебічного розвитку дітей https://childdevelop.com.ua/

32. Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей. https://kazky.suspilne.media/list.php

33. Мультики, книги, казки, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті https://dytyna.blog/multyky-knygy-kazky-shhodopomozhut-vidvolikty-ditej-pid-chas-perebuvannya-v-ukrytti/

34. Безкоштовні розмальовки на тему «Правила гігієни» https://mamabook.com.ua/bezkoshtovni-rozmalyovku-gigiena-10/

35. Мультфільм «Небезпечні знахідки». https://www.youtube.com/watch?v=gx7XHXAL2_g

36. Аудіоказки для малят https://oll.tv/uk/kids_audio-tales

37. «Війна очима дітей», конкурс дитячих малюнків. https://vseosvita.ua/no-war

38. Мультфільм «Про мінну безпеку: Лісовий скарб» ЮНІСЕФ https://www.youtube.com/watch?v=V5JZWI8TrEY

39. Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vidzahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan

40. Аудіоказки українською https://audiokazky.in.ua/

41. Ігри для зняття стресу у дітей https://dytyna.blog/igry-dlya-znyattyastresu-u-ditej/.

42. «Дерево казок» — читати та слухати казки (аудіо) різних народів. https://derevo-kazok.org/audio-tales/

43. Журнал для дошкільнят і молодших школярів «Джміль» ( цікаві бесіди, вірші, приказки, оповідки, нетрадиційні техніки образотворчості, досліди в домашніх умовах, комікси, електронні додатки тощо) https://jmil.com.ua/2022-2

44. Кращі казки з усього світу для читання дітям дорослими, добірка аудіо казок. http://kazkar.info/

45. Казки для дітей українською мовою. https://onlyart.org.ua/children/kazky/?fbclid=IwAR2yXzQTyfuUTtCw7nnTTQYVAj2g4T42oRwfe6i8NactHTqRDh-8_tc1KK8

46. Український дитячий портал: авторські вірші, лічилки, веселі історії, анекдоти, загадки, прислів’я https://sonyashnik.com/

 

47. Національна освітня інтернет-платформа https://vseosvita.ua/.

Психологічні рекомендації для педагогів і батьків щодо поводження у стресовій ситуації

Організація харчування

З 1 січня 2022 року наш заклад перейшов на нове оновлене чотирехтижневе меню, затверджене Держпродспоживслужбою України.

До оновленого переліку харчування вихованців увійшли близько 160 різних страв. Головний акцент реформи — на зменшення шкідливих продуктів із поступовим збільшенням кількості споживаних молока, м’яса та овочів, фруктів.

Із 1 січня 2022 року зменшилась кількість:

- цукру, хліба, картоплі (два рази на тиждень), солі.

Збільшилась кількість і урізноманітнилась:

-фруктів, овочів, м’яса, кисломолочних продуктів.

Будь-які страви з м’яса пропонують максимально поєднувати з різноманітними салатами чи іншими овочевими гарнірами. Додатково приділили увагу проблемі ймовірних харчових алергій.

Згідно з постановою від 24.03.2021 р. № 305 Київ «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

НОРМИ харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

Таблиця 1

Вікова група

Енергетична цінність сніданку, вечері, ккал

Енергетична цінність обіду, ккал

Добова енергетична цінність, ккал

1-4 роки

 

350-415

415-485

1385

4-6 (7) років

425-510

510-595

1700

** Енергетична та поживна цінність для кожного прийому їжі: сніданок - 25-30 відсотків; другий сніданок - 5-10 відсотків; обід - 30-35 відсотків; підвечірок - 5-10 відсотків; вечеря - 25-30 відсотків.

Під час організації в закладах одно-, дво-, три-, чотири- або п’ятиразового харчування розрахунок калорійності за окремими прийомами їжі, кількості білків, жирів та вуглеводів проводиться відповідно до таблиці 5.

Таблиця 5

Прийоми їжі

Граничні норми добової калорійності для відповідної енергетичної та поживної (кількість білків, жирів та вуглеводів) цінності**, відсотків

Сніданок

 

25-30

Обід

 

30-35

Сніданок та обід

 

55-65

Сніданок, обід та вечеря

 

80-100

Сніданок, другий сніданок, обід та вечеря

 

85-100

Сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря

 

90-100

М’ясо, риба, молоко та молочні продукти, яйця, бобові та горіхи є основними джерелами білку. Додатковим джерелом корисних білків є злакові, зернові, бобові продукти. Орієнтовна кількість білків для сніданку, обіду та вечері, а також добова потреба в білку для різних вікових груп наведені у таблиці 2.

Таблиця 2

Вікова група

Кількість білку на сніданок, вечерю, грамів

Кількість білку на обід, грамів

Добова потреба у білку, грамів

1-4 роки

13-15

15-18

53

4-6 (7) років

14-17

17-20

58

Щонайменше дві треті жиру, який споживається здобувачами освіти/дітьми, повинен надходити у вигляді ненасиченого жиру (ненасичених жирних кислот). Ненасичені жири включають незамінні жирні кислоти та жиророзчинні вітаміни, тому їх споживання обов’язкове для належного структурного та функціонального стану організму та його органів і систем, зокрема головного мозку, нервової системи, серця, кровоносних судин, ендокринної системи, органу зору, шкіри та волосся.

Надходження насичених жирів повинно бути обмежено на рівні не більше ніж 10 відсотків загальної добової калорійності та калорійності окремих страв.

Зменшення споживання насичених жирів переважно тваринного походження асоційоване із зменшенням ризику захворювань системи кровообігу.

Доцільною є заміна насичених жирів тваринного походження ненасиченими жирами рослинного походження та регулярна присутність морської риби у чергуванні страв.

Таблиця 3

Вікова група

Кількість жирів на сніданок, вечерю, грамів

Кількість жирів на обід, грамів

Добова потреба у жирах, грамів

1-4 роки

11-13

13-15

44

4-6 (7) років

14-16

16-19

56

 

Здобувачі освіти/діти повинні регулярно споживати харчові продукти та страви з вмістом вуглеводів. Пріоритетними продуктами цієї групи є рослинні продукти з високим вмістом харчових волокон. Орієнтовну кількість вуглеводів для сніданку, обіду та вечері для різних вікових груп наведено в таблиці 4.

Таблиця 4

Вікова група

Кількість вуглеводів на сніданок, вечерю, грамів

Кількість вуглеводів на обід, грамів

Добова потреба у вуглеводах, грамів

1-4 роки

48-58

58-67

194

4-6 (7) років

60-72

72-84

240

Вміст цукрів, який міститься природно, не обмежується.

 

Під час приготування страв та виробів кількість цукрів, що додаються, не повинна перевищувати 5 грамів на 100 грамів/мілілітрів готової страви та/або виробу.

ДОВІДНИК  служб у справах дітей територіальних громад Запорізької області

№ п/п

Назва територіальної громади/назва району

Начальник служби у справах дітей (П.І.Б.), контактний тел.)

Повна назва ССД, адреса

Електронна адреса

1

2

3

4

5

1.

Запорізька міська територіальна громада Запорізького району

Сиворакша Наталія Сергіївна – начальник служби (управління)  2243042, 2363035

Служба (управління) у справах дітей Запорізької міської ради

м. Запоріжжя, вул.. Зелінського, 3, 69001

ssd.zmr@zp.gov.ua